Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

  • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Luty 2012

Urodziny Zucha

2012-02-29 12:53 przez Michał Miernik

Kochane Zuchy!

W wyjątkowym dniu, jakim jest 29 lutego obchodzimy wyjątkowe święto. Dzisiaj są urodziny zucha, czyli święto Was wszystkich - najmłodszych członków Związku Harcerstwa Polskiego.

Życzę Wam, żeby zuchowe zbiórki i wyprawy były niekończącą się przygodą i niezapomnianą zabawą. Niech zuchowy mundur przenosi Was w świat baśni i przygód, w których razem zrobicie to, co zrobić mogą tylko najdzielniejsi!

Przede wszystkim jednak życzę Wam radości i uśmiechu na co dzień, wielu koleżanek i kolegów oraz jeszcze wielu lat harcerskiej przygody.

Wszystkim drużynowym zuchowym dziękuję za wielkie zaangażowanie i za wytrwałą pracę z najmłodszymi członkami ZHP. Życzę, żeby w Waszej instruktorskiej pracy spełniały się słowa niezapomnianego hm. Aleksandra Kamińskiego: „Być wychowawcą – znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować (...)"

Czuj! Czuwaj!

hm. Małgorzata Sinica
naczelnik ZHP

DMB 2012

2012-02-22 08:03 przez Michał Miernik

„Spójrzmy w ogień, który płonie, bijąc w niebo snopem iskier. Spójrzmy w ogień – w nim uśpione, dni odległe, znów dziś bliskie. Posłuchajmy: echo niesie, tamte pieśni sprzed lat wielu. Posłuchajmy: one przeszłość, przywoływać tak umieją. Złączmy dłonie w jednym kręgu, obok siebie starzy, młodzi. Złączmy dłonie, niech wspomnienie, a dniem dzisiejszym parę tworzy…”

 

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej składamy w imieniu Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej najserdeczniejsze życzenia braterstwa na co dzień.

Propozycja programowa na Dzień Myśli Braterskiej

2012-02-06 11:00 przez Michał Miernik

Jak co roku 22 lutego będziemy świętować Dzień Myśli Braterskiej. Wszystkich tych, którzy poszukują pomysłów na to, jak obchodzić ten dzień i co wspólnie wykonać dla innych, zachęcamy do zapoznania się z materiałami znajdującymi się na stronie propozycje.zhp.pl w zakładce Dzień Myśli Braterskiej.

Znajdziecie tam zarówno ciekawe propozycje skautowe, jak i nasze rodzime pomysły gier, zabaw, przepisy kulinarne przydatne do wspólnego kucharzenia, cytaty o przyjaźni i wiele innych materiałów.

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini Głównej Kwatery ZHP