Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

  • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Sierpień 2013

Kurs Komend Hufców

2013-08-30 09:49 przez Michał Miernik

W imieniu Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP oraz chorągwianego Zespołu Kadry Kształcącej podaję do wiadomości, iż jesienią 2013 r. planujemy przeprowadzić kurs komend hufców.

Więcej na: http://www.stoleczna.zhp.pl/start/aktualnosci-ksztalceniowe/96-kurs-komendantow-hufcow

Decyzja

2013-08-13 12:11 przez Michał Miernik

Decyzja
Komendanta ZHP Chorągwi Kieleckiej
nr 2/2013 z dnia 12 sierpnia 2013 r.
W sprawie czasu pracy

 

Na podstawie Art. 130 §2 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeksu Pracy (Dz. U. nr 21, poz. 94 z późn. zm.), zarządzam co następuje:

  1. Ustalam w ZHP Chorągwi Kieleckiej i jej jednostkach organizacyjnych dzień 16 sierpnia 2013 r. dniem wolnym od pracy.
  2. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

hm. Dariusz BIŃCZAK

Znamy już termin 41. MHFKMS!

2013-08-12 08:37 przez Michał Miernik

Nie tak dawno przeżywaliśmy niezwykłą, bo czterdziestą - jubileuszową edycję naszego Festiwalu. Komenda ZHP Chorągwi Kieleckiej i Komenda Festiwalu przygotowują już następny, 41. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej!
Na specjalnym posiedzeniu, które odbyło się 29 lipca, ustalono, że impreza odbędzie się od 6 do 20 lipca 2014 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy!  
Czuwaj! 

phm. Wojciech Pietrzczyk
Rzecznik Prasowy 40. JMHFKMS

Obóz Hufca Ostrowiec Świętokrzyski

2013-08-05 16:21 przez Michał Miernik

Na obóz harcerski w tym roku harcerze z Hufca Ostrowiec wybrali się do Bazy Harcerskiej "Pająk" w Konopiskach. Wyjechało nas 43 osoby uczestników i 6 osób kadry. Na miejsce dotarliśmy 1 sierpnia około godziny 13. Jak wiadomo pierwszego sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie, które uczciliśmy uroczystym apelem z udziałem gości z Białorusi. Tak się złożyło, że to nasi harcerze zapewnili oprawę artystyczną apelu. Druhna sam. Kinga Zwada zaprezentowała piosenki związane z tym wydarzeniem.

Drugiego dnia harcerze zajęli się urządzaniem obozowiska a przede wszystkim placu apelowego, siatki pajęczej i tablicy ogłoszeń. Uczestnicy zostali podzieleni na zastępy, które własnoręcznie wykonały kartki z nazwą zastępu i ze stanem osobowym do kroniki obozowej. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę, już drugiego dnia harcerze poszli na kąpielisko. Pod okiem ratowniczki Kasi uczyli się pływać i bezpiecznie zachowywać w wodzie. Wieczorem harcerze z Ostrowca zostali zaproszeni na dyskotekę zorganizowaną przez Białorusinów. Dzięki temu mogli zawrzeć nowe znajomości. 

Trzeciego dnia najważniejszym punktem programu było ognisko "Poznajmy się". Wszystkie zastępy przygotowały prezentację artystyczną i przedstawili się pozostałym uczestnikom. Tym razem to nasi harcerze gościli młodzież z Białorusi. 

Czwartego dnia z rana wykorzystując wciąż piękną i słoneczną pogodę harcerze zażywali kąpieli słonecznej i wodnej. Po południu Komendantka zgrupowania zorganizowała ogólny apel. Celem poznania się z innymi harcerzami przebywającymi na zgrupowaniu. O godzinie 16 chętni wzięli udział w Mszy Świętej polowej na terenie bazy. Po obiedzie druh ćwik Michał Lipiec przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Przez 4 dni pobytu harcerze są zadowoleni z warunków w jakich przebywają oraz z serwowanych posiłków które są urozmaicone i w wystarczających ilościach. W tym momencie jest rozgrywany mecz pomiędzy naszymi harcerzami a uczestnikami obozu z Białorusi. Na razie jest 2:0 dla naszych obozowiczów.

Komendantka obozu w "Pająku"
phm. Teresa Woźniak

 

..:: GALERIA ::..

Godzina "W"

2013-08-01 10:36 przez Michał Miernik

Czołem! Dziś do godziny 12 w nocy mamy szansę uczcić pamięć, walczących niegdyś o naszą wolność powstańców, warszawskich. Na pewno każdy z Was, a przynajmniej większość wie o co chodzi z Godziną ‘’W’’. Jeśli dziś Wasza Drużyna nie może lub nie ma możliwości uczczenia tej uroczystości w bardziej huczny sposób (np. minutą ciszy przy pomniku, nadzwyczajnym apelem ), może oddać hołd powstańcom dzięki tak zwanym łańcuszkom facebook’owym. Jednakże ten łańcuszek będzie wyjątkowy. Dlaczego? Bo ma za zadanie przypomnieć harcerzom (i nie tylko im) jak było za czasów wojny, jak wyglądało ZHP,wojsko oraz co to znaczyło mieć idee i prawdziwe wartości w życiu.. Co to znaczyło być patriotą. Wy, od teraz członkowie Polski Podziemnej, udostępniajcie tekst na swych tablicach – ‘’W’’ na Cześć i Chwałę Bohaterom! O co chodzi w tej akcji, niech wiedzą Ci którym ten tekst prześlecie, tak jak ja, ale przesyłając to miejcie na uwadze że nie dla każdego ten tekst został napisany, że nie każdy będzie chciał uczcić poległych. Śląc tę wieść, ślijcie ją z rozumem i tym którzy uczczą to z godnością.. Niech ta akcja rozprzestrzeni się na skale całej Polski, a nawet dalej. Mam jednak prośbę. Wielu się znajdzie, którzy będą chcieli wiedzieć o co chodzi z ,, ’W’’ na Cześć i Chwałę Bohaterom!’’. Nie tłumaczcie im jednak tego w komentarzach pod postami. Zamiast wyjaśnień wklejajcie tekst -ALARM – do rąk własnych! Dnia 31.7. g. 19. Nakazuję W dnia 1.8. g. 17.00. Adres m. p. Okręgu: Jasna 22 m. 20 czynny od godziny W.[…] Jeśli jednak będziecie uważać że osoba którą zainteresował Wasz wpis, jest godna wiedzieć. – poinformujcie ją pisząc do niej prywatnie. W tą ‘’akcję’’ nie musicie ,,wciągać’’ jedynie harcerzy, instruktorów ZHP i ZHR oraz małe orlęta, wojsko itp. Do akcji mogą przyłączyć się ludzie żyjący swoim zwykłym szarym życiem, gdyż niekiedy w nich znajdziecie więcej pokory i patriotyzmu. Pokaż siebie Patriotą i ,,Uczestnicząc w tym akcie historycznym słuszna podejmij walkę’’. Do zobaczenia na szlaku. Czuwaj!!! C.P ,, Zośka’’.